Ostrów - drogowe inwestycje

Ostrów - drogowe inwestycje.

- Ciepła jesień pozwala na realizowanie zadań drogowych – cieszy się Marcin Wieruchowski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Ostrowie Wielkopolskim. Trwa właśnie układanie nawierzchni asfaltowej na ul. Sempołowskiej. Zakończone są już inwestycje m.in. w ulicach: Ołobocka, Olszowa, Górna, Sporna i Swobodna.

W budżecie na 2009 roku zaplanowano blisko 40 inwestycji drogowych. 25 dużych zadań drogowych zostało zrealizowanych w 2008 roku, kilka dużych rozpoczętych „przeszło” na 2009 rok. W 2009 roku pozyskano środki zewnętrzne na ulicę Osiedlową i Staroprzygodzką. W 2010 roku rozpoczną się dwie duże drogowe inwestycje: przebudowa ulicy Osiedlowej wraz z wiaduktem kolejowym i remont nawierzchni ulicy Staroprzygodzkiej. Na obydwie inwestycje miasto pozyskało środki zewnętrzne: na pierwszą z WRPO, na drugą z Narodowego programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

- Oprócz ulicy Osiedlowej dużą ważną inwestycją drogową, którą planujemy rozpocząć jest przebicie ulicy Strzeleckiej do ulicy Kamiennej. Na tę inwestycję złożyliśmy wniosek do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na pozyskanie środków zewnętrznych - mówi Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Na fot. prace na ul. Ołobockiej

Na fot. wyremontowana ulica Górna

Do tej pory w 2009 roku z planowanych inwestycji Miejski Zarząd Dróg zrealizował przebudowę ulicy Przymiejskiej na odcinku od ul. Orzechowej do ul. Głowackiego. Nową nawierzchnię mają ulice:

- Bzowa
- Zakątek
- Końcowa ( obniżenie krawężników)
- Okólna ( do ul. Kilińskiego)
- Poniatowskiego ( od ul. Chłapowskiego do ul. Głowackiego)
- Na Skraju - Olszowa ( jezdnia z kostki betonowej)
- Topolowa ( odcinek 120 metrówwraz z przejazdem kolejowym będzie realizowany wspólnie z PKP w 2010 roku) - Ołobocka ( kanalizacja deszczowa i nowa nawierzchnia)
- Dekerta (ciąg pieszo – jezdny i kanalizacja deszczowa)
- Swobodna ( jezdnia z kostki betonowej i kanalizacja deszczowa)
- Kamienna ( kanalizacja deszczowa), - Sempołowskiej
- Przymiejska ( od Orzechowej do Głowackiego)
- Górna (włączenie w ul. Odolanowską)
- Chodkiewicza

- Na realizację zadań drogowych zabezpieczono w budżecie na 2009 roku kwotę 15 milionów złotych, 3 miliony Miejski Zarząd Dróg zaplanował na budową kanalizacji deszczowej, 6 milionów to zadania duże, które przeszły z 2008 roku – dodaje Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

W marcu i kwietniu 2009 roku wybudowano blisko 1,5 kilometra kanalizacji deszczowej w ulicy Radłowskiej ( odcinek od ul. Poznańskiej do Łąkowej).

Sylwia Nowicka
Biuro Prasowe i Relacji Społecznych

19.11.2009r.

Copyright © 2013 - 2016  Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim