25. przegląd WSNR - Wszyscy zaśpiewają na rockowo

25. przegląd WSNR - Wszyscy zaśpiewają na rockowo.

25. Przegląd „Wszyscy Śpiewamy na Rockowo” w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie sięod 13- 15 kwietnia 2012 r., oprócz zmagań konkursowych, będą warsztaty perkusyjne, noc teledysków oraz koncerty gwiazd: zespołów Łąli Łan i legendarnego TSA z Markiem Piekarczykiem i Andrzejem Nowakiem na czele.

Przegląd jest muzycznym konkursem otwartym, w którym mogą brać udział zespoły rockowe z całej Polski, a od 2007 r. również młodzi muzycy z Niemiec oraz Francji. Od kilku lat Przeglądowi towarzyszą również warsztaty. Do tej pory zajęcia w klasie gitary prowadzili: Sławomir Małecki - Zdrowa Woda, Leszek Cichoński oraz Wojciech Hoffmann - Turbo. W tym roku skorzystać mogą perkusiści. Swoją wiedzą i talentem podzieli się Beata Polak, współpracująca min. z zespołem Wolf Spider i Armia.

Celem przeglądu jest prezentacja umiejętności warsztatowych i wokalnych młodych muzyków rockowych. Konfrontacją różnorodnych postaw twórczych, inspirowanie do poszukiwań artystycznych, wspieranie i weryfikacja młodych talentów oraz umożliwienie sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności na dużej scenie przed liczną publicznością. Istotne jest również, że po każdym Przeglądzie jest wydawana płyta CD na której zamieszczane są nagrania wszystkich uczestników tej imprezy. Wydawnictwo jest rozsyłane do najważniejszych periodyków muzycznych i wielu rozgłośni radiowych.

Przegląd składa się dwóch etapów. Najpierw jury dokonuje kwalifikacji wybierając uczestników finału na podstawie nadesłanych przez zespoły materiałów. Do finału zakwalifikowanych powinno być 10 zespołów.


Jury XXIII Przeglądu „Wszyscy Śpiewamy na Rockowo” tworzą: Lech Bekulard – menager oraz dyrektor artystyczny „Summer Rock Sława”, Roman Lachowicz – gitarzysta formacji Big Cyc, Jarosław Wardawy - redaktor naczelny „Gazety Ostrowskiej”, Paweł Świtoń – przedstawiciel laureata ubiegłorocznego przeglądu zespołu Splot, Andrzej Dąbrowski-dziennikarz muzyczny.

Gwiazdą, która swoim występem uświetni i zamknie dwudniowe zmagania konkursowe będzie zespół TSA. Ale nie mniej emocjonujący i wyjątkowy występ czeka miłośników muzyki rockowej na zakończenie pierwszego dnia przeglądu. W piątkowy wieczór na małej scenie Ostrowskiego Centrum Kultury pojawi się głogowska formacja Futory. To nie koniec piątkowych muzycznych emocji. Późnym wieczorem w kawiarni OCK odbędzie się „Noc teledysków”. W sobotę po ogłoszeniu werdyktu jury wystąpi energetyczna, funkowa załoga herbu Łąki Łan. Po ich koncercie zapraszamy na jam session. Niedzielne koncerty rozpocznie ostrowska formacja Titanium, po niej na scenie pojawi się laureat tegorocznego Przeglądu. Na zakończenie wystąpi legenda polskiej sceny rockowej czyli TSA.

- Z dużą satysfakcją podjęliśmy współpracę z pleszewskim studiem RockSun Studio & Wytwórnia, które ufundowało główną nagrodę dla zwycięzców Przeglądu – sesję nagraniową, a także z firmą dystrybucyjną Gewa Music Polska, która w holu OCK zorganizuje wystawę i prezentację sprzętu muzycznego – mówi główny animator Przeglądu, Andrzej Dąbrowski.

Na podstawie "Gazety Ostrowskiej"
Biuro Prasowe i Relacji Społecznych
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

16.03.2012r.

Copyright © 2013 - 2016  Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim