Niepubliczny Żłobek "Nasz Domek"

Niepubliczny Żłobek "Nasz Domek".

Nowy żłobek powstał w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem niepubliczny, przy prywatnym przedszkolu "Nasz Domek". - Cieszę się przede wszystkim z tego, że ten zakątek miasta uzyskał nowe oblicze - powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak podczas uroczystego otwarcia placówki, która odbyła się w sobotę 8 grudnia 2012 roku.

Niepubliczne Przedszkole "Nasz Domek" istnieje od września 2009 roku. Właściciele postanowili poszerzyć ofertę placówki i z myślą o najmłodszych oraz ich rodzicach otworzyli w 2012 roku niepubliczny żłobek. Realizację zadania umożliwiła m.in. ustawa żłobkowa z 2011 roku, która zezwala na tworzenie żłobków nie tylko przez gminy, ale i osoby fizyczne oraz osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Obecnie do żłobka i przedszkola uczęszcza w sumie 50 dzieci. Do żłobka przyjmowane są dzieci od 20 tygodnia życia do 2,5 roku. Zadania placówki wynikają z przepisów ustawy, w szczególności jest to troska o stan zdrowia i prawidłowy rozwój fizyczny dzieci przez zapewnienie im opieki, wyrabianie nawyków higieny życia codziennego oraz prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych.

- W 2009 roku zaadoptowaliśmy dawną powierzchnię sklepu firmowego "Sklejki" na przedszkole. Teraz dobudowaliśmy nową część. W planach mamy budowę boiska, większego palcu zabaw oraz zaadoptowanie części górki, która do nas należy. Do "Nowego Domku" przyjmujemy dzieci z tzw. problemami, chociaż nie mamy statusu przedszkola integracyjnego - mówi Beata Prusiewicz, prezes spółki prowadzącej placówkę.

- Cieszę się, że w Ostrowie Wielkopolskim powstał nowy, niepubliczny żłobek. W naszym mieście działa już niepubliczny żłobek "Nasze Sówki" oraz prowadzony przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski Żłobek Miejski - mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W Ostrowie Wielkopolski znajduje się 14 przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski oraz 6 przedszkoli prowadzonych prze inne organy. Ogółem w ostrowskich przedszkolach jest 2 841 miejsc

- W 14 miejskich przedszkolach jest 2299 miejsc, dodatkowo w 4 oddziałach zerowych w szkołach dysponujemy 150 miejscami. W 6 placówkach prowadzonych przez inne podmioty jest 392 miejsc -dodaje Prezydent Jarosław Urbaniak.

Żłobek i Przedszkole Niepubliczne "Nasz Domek" mieści się przy ulicy Wańkowicza 42.

Biuro Prasowe i Relacji Społecznych
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
10.12.2012 r.

Copyright © 2013 - 2016  Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim