Aktualności

Głosuj na plac zabaw

Do 29 października można głosować  by wygrać plac zabaw,  który powstanie przy małym szpitaliku w Ostrowie Wielkopolskim.  Głosowanie  odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: https://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1022,plac-zabaw.html

 

więcej...

Rozbiórka starego budynku socjalnego przy ul. Wrocławskiej

Trwa rozbiórka starego budynku socjalnego przy ulicy Wrocławskiej.  - W jego miejscu powstanie nowy budynek z  24 mieszkaniami socjalnymi - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak. Rozbiórka istniejących budynków: mieszkalnego oraz gospodarczego, zlokalizowanych na działce nr 4/3 to pierwszy etap prac związanych z realizacją zadania "Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego – socjalnego z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu".  

więcej...

Euforia po trzynastym biegu

Domowy tor po raz kolejny okazał się handicapem dla zespołu MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia, który gromiąc Speedway Wandę Instal Kraków wjechał w czwartek do Nice PLŻ. W dwumeczu ostrowianie zwyciężyli 97:82 i po roku przerwy wracają na zaplecze Ekstraligi.

 

więcej...

Decydujmy wspólnie

15 października br. w Sali Sesyjnej odbyła się druga debata społeczna pod hasłem  "Decydujmy wspólnie". Bezpieczeństwo było głównym tematem spotkania.  Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim.  

więcej...

Magiczny Świat Sztuki Meksykańskiej w Muzeum Miasta

Od 17 października 2014 roku Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza w egzotyczną podróż do Ameryki Środkowej na wystawę meksykańskiego rękodzieła artystycznego – artesania.  - Kolekcja ta w całości pochodzi z prywatnego zbioru Stanisława Kasprzyka i jest efektem fascynacji bogactwem i kolorystyką sztuki Ameryki Łacińskiej jej właściciela - mówi Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta.

więcej...

Sacrum i Przyroda

Uniwersytet Lwowski na Ukrainie po raz pierwszy od  25 do  28 października 2014 r. był organizatorem Międzynarodowego Seminarium Naukowego „Sacrum i Przyroda”.  Tematem tegorocznego XXII Seminarium był „Krajobraz sakralny”. Wielkopolskę i Miasto Ostrów Wielkopolski prezentował ostrowianin Maciej Maśliński, który jest autorem opracowania naukowego  „Sakralny krajobraz Wielkopolski – wybrane przykłady”.

więcej...

Miejski Dzień Edukacji Narodowej

Cztery Nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i osiemnaście Nagród Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego wręczono podczas Miejskiego Dnia Edukacji Narodowej.   Uroczystość odbyła się 14 października 2014 roku w Forum Synagoga.

 

więcej...

Strona 1 z 109

Ostrowska Karta Rodziny 3+
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Multimedialny Ostrów

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu październik 2014 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5
week 41 6 7 8 9 10 11 12
week 42 13 14 15 16 17 18 19
week 43 20 21 22 23 24 25 26
week 44 27 28 29 30 31

Nagrody i wyróżnienia

Copyright © 2013 - Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim