Aktualności

Informacja o możliwości zgłaszania uwag do oferty realizacji zadania publicznego

Wydział Kultury i Sztuki informuje, że w dniu 03.02.2016 r. organizacja pozarządowa pn. Stowarzyszenie Wielkopolskie Centrum Chopinowskie Antonin w Ostrowie Wielkopolskim złożyła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie(Dz. U. z 2014 r. poz. 1118, ze zm.) ofertę na realizację zadania publicznego pn.: I Poetycki Konkurs Chopinowski „Hymn Zachwytu”.

 

.

więcej...

Informacja o możliwości zgłaszania uwag do oferty realizacji zadania publicznego

Wydział Kultury i Sztuki informuje, że w dniu 03.02.2016 r. organizacja pozarządowa pn. Stowarzyszenie „Strefa Kultury” w Ostrowie Wielkopolskim złożyła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie(Dz. U. z 2014 r. poz. 1118, ze zm.) ofertę na realizację zadania publicznego pn.: 22.edycja plebiscytu o tytuł Ostrowianina Roku.

 

.

więcej...

Niedziela dla Wojtusia

W najbliższą niedzielę, 14 lutego, na ostrowskim Rynku, odbędzie się impreza charytatywna pod nazwą „Serduszko dla Wojtusia”. Jej celem jest wsparcie akcji zbierania środków dla nienarodzonego jeszcze Wojtka, któremu niezbędna jest ratująca życie operacja serca w niemieckim Munster. Organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji. Początek imprezy o godzinie 12.00. 

 

 

więcej...

Konsultacje społeczne - ostatnie dni na wyrażenie opinii

Do 16 lutego br. potrwają konsultacje społeczne dotyczące organizowania przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt na terenach znajdujących się we władaniu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski. Zainteresowanie mieszkańców konsultowanym tematem jest bardzo duże, do Urzędu Miejskiego wpłynęło już blisko 200 opinii. – Tak duży odzew mieszkańców stanowi dowód na to, że chcą oni wyrażać swoje opinie na tematy, które w ostatnim czasie poddawane były konsultacjom społecznym. To realne konsultacje, w których głos mieszkańców jest rzeczywiście brany pod uwagę – podkreśla prezydent Beata Klimek. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi opiniami uczestników konsultacji.

 

więcej...

Tylko dla Pań! - zaproszenia rozdane

Uwaga! Wszystkie zaproszenia na koncert Zbigniewa Wodeckiego z okazji Dnia Kobiet zostały już rozdane. Ogromne zainteresowanie koncertem spowodowało, że zaproszenia rozeszły się w przeciągu zaledwie kilku godzin. Przypominamy, koncert pt: „Zacznij od Bacha” odbędzie się w środę, 9 marca 2016 r. o godz. 18.00 i 20.00,  w Ostrowskim Centrum Kultury.

 

Dotacje na wymianę pieców również w tym roku

Ponad 50 osób skorzystało w ubiegłym roku z miejskiej dotacji na zamianę węglowego źródła ogrzewania na ogrzewanie gazowe. Również dzięki dofinansowaniu, dodatkowych 16 wnioskodawców podłączonych zostało do miejskiej sieci cieplnej. Na program wydano ponad 300 tysięcy złotych. – W tym roku chcemy program kontynuować. To jedno z naszych działań proekologicznych mających na celu poprawę jakości powietrza w mieście. Na wymianę ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła będzie można uzyskać dotację w wysokości nawet 5 tysięcy złotych – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

 

więcej...

Planety wartości

Tegoroczne ferie Szczep Drużyn ZHP „Jedenastka” działający przy SP nr 11 spędził na dziewięciodniowym zimowisku narciarskim z programem profilaktyki uzależnień w Białym Dunajcu. Zimowisko odbyło się dzięki wparciu finansowemu z dotacji z Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z Wydziału Profilaktyki i Uzależnień. Zimowisko miało miejsce w dniach  od  23 do 31 stycznia pod hasłem „Uzależniają nas tylko sporty zimowe - Planety wartości.” Tego typu forma wypoczynku wpisała się już w tradycję szczepu, bo był to już czternasty wyjazd.

więcej...

Strona 1 z 129

ostrowiecka karta seniora
Ostrowska Karta Rodziny 3+
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny
Inicjatywa lokalna

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu luty 2016 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4 5 6 7
week 6 8 9 10 11 12 13 14
week 7 15 16 17 18 19 20 21
week 8 22 23 24 25 26 27 28
week 9 29

Multimedialny Ostrów

Nagrody i wyróżnienia

nagrody dla miasa

 

Copyright © 2013 - 2016  Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim