Aktualności

XX Muzeum Jazz Festiwal - inauguracja

Już w najbliższy poniedziałek, 9 marca 2015 r. o godz. 19:00 w ostrowskim kinie Komeda odbędzie się koncert inaugurujący XX Muzeum Jazz Festiwal realizowany przez Stowarzyszenie Jazz w Muzeum w ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.

 

więcej...

Świat lalek w ostrowskim muzeum

Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego serdecznie zaprasza zarówno dzieci jak i dorosłych na otwarcie wyjątkowej wystawy lalek z kolekcji pani Anny Ziembińskiej. W skład kolekcji wchodzą zarówno lalki historyczne (najstarsze z 1860 roku – woskowe), z drewna, trocin, celuloidu, jak i te współczesne – Barbie oraz kolekcjonerskie porcelanowe.

 

więcej...

Artur Andrus doprowadzał Panie do łez

Niepowtarzalny klimat, doskonałe wykonanie artystyczne, rozbawione do łez Panie, gromkie brawa, miłe chwile w kuluarach – tak przebiegały recitale Artura Andrusa z okazji Dnia Kobiet, na które ostrowianki zaprosiła prezydent Beata Klimek.

 

więcej...

Stworzymy fantastyczne widowisko w Ostrowie - rozmowa z Karolem Lejmanem z firmy One Sport, organizatora SEC

Karol Lejman - prezes firmy One Sport z Torunia, jest przekonany, że finałowe zawody Speedway European Championship w Ostrowie okażą się wielkim sukcesem zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Wierzy także, że zawody obejrzy komplet widzów, a Ostrów zyska ogromną promocję. Jeśli kibice dopiszą, może w przyszłości na Stadion Miejski trafią także inne imprezy, organizowane przez One Sport.

 

więcej...

"Lajkujemy" dla Plenerowego Ostrowa

Stowarzyszenie Plenerowy Ostrów bierze udział w konkursie pt. Działania Godne Uwagi, który jest zorganizowany przez Centrum PISOP z Leszna. Leszczyńskie stowarzyszenie wspierające działalność organizacji pozarządowych doceniło I edycję Galerii Bezdomnej - przedsięwzięciu ukazujących sztukę w miejscach nie przeznaczonych do tego typu prezentacji. Głosować można przez internetowy portal społecznościowy Facebook. Ostrowskie stowarzyszenie liczy na wsparcie.  

 

więcej...

Nowe Rady Osiedli wybrane

We wtorek, 3 marca, we wszystkich ostrowskich osiedlach odbyły się zebrania wyborcze do Rad Osiedli. W Ostrowie Wielkopolskim jest ich 11, a każda Rada liczy 15 członków. W ciągu siedmiu dni od wyborów mieszkańcy mają prawo złożyć protest  dotyczący wyników głosowania, a w terminie do 30 dni od wyborów prezydent miasta swoim zarządzeniem wyznacza datę pierwszego zebrania Rady, na którym wybrany zostanie jej przewodniczący, jego zastępca oraz sekretarz Rady. Termin ten wstępnie ustalono na 30 marca 2015 roku.

 

więcej...

Bezpłatny pobyt w miejskich przedszkolach od 1 września 2015

Od 1 września br. pobyt dzieci w ostrowskich przedszkolach prowadzonych przez miasto w wymiarze do 10 godzin ma być bezpłatny.  W minioną środę (25 lutego 2015 r.) radni miasta przyjęli stosowną uchwałę w tej kwestii. Jeśli uchwała nie zostanie zakwestionowana przez nadzór  wojewody wielkopolskiego, to po wprowadzeniu nowych zasad - jedyną płatnością dokonywaną przez rodziców będzie opłata związana z kosztami żywienia dziecka w przedszkolu.

 

więcej...

Strona 1 z 148

Ostrowska Karta Rodziny 3+
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny
Inicjatywa lokalna

Kalendarz wydarzeń

poprzednim miesiącu marzec 2015 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1
week 10 2 3 4 5 6 7 8
week 11 9 10 11 12 13 14 15
week 12 16 17 18 19 20 21 22
week 13 23 24 25 26 27 28 29
week 14 30 31

Multimedialny Ostrów

Nagrody i wyróżnienia

Copyright © 2013 - 2015  Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim